Ana sayfa Lisans Taban Puan & Başarı Sıralamaları Sağlık Bölümlerinin Taban Puanları 2016-2017

Sağlık Bölümlerinin Taban Puanları 2016-2017

13952
55

SAĞLIK BÖLÜMLERİNİN TABAN PUANLARI

Bu sayfamızda tüm sağlık bölümlerinin 2016-2017 taban puanlarını bulabilirsiniz. Ayrıca üniversite bölümlerinin kontenjanları, hangi puan türü ile öğrenci aldıkları ve merak ettiğiniz diğer veri ve istatistiklere ulaşabilirsiniz. Tüm veri ve istatistikler ÖSYM(osym.gov.tr) ‘den alınmıştır ve 2016-2017 güncel istatistikleridir. 4 Yıllık Sağlık Bölümlerinin Taban Puanları:

2 Yıllık Sağlık Bölümlerinin Taban Puanları:

PAYLAŞ

55 YORUMLAR

 1. Arkadaşlar bana da yardımcı olursanız sevinirim , ben lise de muhasebe okudum önlisans a geçtim mezun oldum 2yildir is bulamıyorum ygs girmek istiyorum 1 yıl çalışıp ama bu puan işleri çok karmaşık geliyor , sağlıkla ilgili teknisyen, att, laborant falan bu tür bölümler için benim en az kaç puan almam gerekir

 2. Geçen sene tercih yaptım diploma notum 78 idi tercihim çıktı. Merak ediyorum acaba bu yıl kaç yüzde kaç puanım kesilecek.

 3. Mrhb şu an muhasbe okuyorum ama degistirmeyi planlıyorum saglik okumak istiyorum fakat cok karisik bir yardimci olsaniz 🙂

  • Kriminoloji için genelde Psikoloji-Sosyoloji bölümlerini okuyup suç psikolojisi gibi alanlarda yüksek lisans yapanları tercih ediyorlar.

 4. 2 YILLIK SAĞLIK BÖLÜMÜ OKUMAK İSTİYORUM.DÜZ LİSE MEZUNUYUM SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ BÖLÜMÜN İŞ OLANAĞI VAR MI ?

  • Bu bölüm hakkında açıkçası fazla bilgim yok Emre. İnternette araştırma yaparsan çok seçenek çıkacaktır.

 5. Sağlık meslek lisesinden hemşire yardımcılığı son sınıf okuyorum hemşirelik istiyorum inşallah tutar

 6. Ygs 2 155 puan cikardim ameliyat hizmetleri istiyorum % 50 burslu acaba gelimi bide ameliyat hizmetleri hakkinda kisaca bilgi alabilirmiyim

 7. Ailevi durumlardan dolayi sehir disinda okuyamiyorumm acaba aciktan okuyacagim iki yillik bir saglik bolumunun bana ilerde getirisi olur mu?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here