Ana sayfa Lisans Taban Puan & Başarı Sıralamaları Sağlık Bölümlerinin Taban Puanları 2016-2017

Sağlık Bölümlerinin Taban Puanları 2016-2017

35

SAĞLIK BÖLÜMLERİNİN TABAN PUANLARI

Bu sayfamızda tüm sağlık bölümlerinin 2016-2017 taban puanlarını bulabilirsiniz. Ayrıca üniversite bölümlerinin kontenjanları, hangi puan türü ile öğrenci aldıkları ve merak ettiğiniz diğer veri ve istatistiklere ulaşabilirsiniz. Tüm veri ve istatistikler ÖSYM(osym.gov.tr) ‘den alınmıştır ve 2016-2017 güncel istatistikleridir. 4 Yıllık Sağlık Bölümlerinin Taban Puanları:

2 Yıllık Sağlık Bölümlerinin Taban Puanları:

PAYLAŞ

35 YORUMLAR

  • kardes benimki 196,99 ben gel sene giricem sende öyle yap sonradan pişman olma gelecek sene gir puanını yukselt

  • Sağlık bölümlerinde genelde iş açığı çok oluyor. Bu yüzden uzun yıllar sağlık alanı ile ilgili bir iş sıkıntısı olmayacağı düşüncesindeyim.

   • YGS2 171 bu puanla nereye yerleşebiliriz bi yardımcı olurmusun kardeş yaa burslu burssuz hangi bölüm. Gelir hangisinin önü açık

    • Selamlar Ferhat,

     Bu sayfadaki tüm taban puanları sayfalarına tıkla ve incele. İhtiyacın olan tüm bilgilere ulaşacaksın.

     Başarılar dilerim.

 1. Sa ben ankara kimya meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim soru ise ünüverstede yine kimya mı okumalıyım bilgi aldığım kişilere göre kimya bölümü iş olanakları çoz azmış ben sağlık bölümü okumak istiyorum iki yıllık kolay iş bulabilirmiyim lütfen yardım edin

  • Kimya sektörü genelde ilaç firmalarından soruluyor. İş sıkıntısının çok olacağını düşünmemekle birlikte sağlık sektörünün daha fazla iş şansına sahip olduğu kesin.

  • Ahmet 141 puanla maalesef bir yere yerleşemezsin. Açıköğretim ve diğer önlisansları tercih edebilmen için bile 150 puanı geçmen gerekiyor.

  • YGS-2 puan türü ile öğrenci alıyor. Eşit ağırlıktan olmuyor maalesef. Matematik-Fen çözmelisiniz özellikle Fen.

 2. Anadolu lisesine gittim. YGS den 415 puan aldım .izmir de tıp okumadan anestezi uzmanı olamam mümkünmü ?

 3. Ygs 2 264 ygs4 321 nükleer tıp teknikleri diyaliz ya da ağız ve diş sağlığı bölümü istiyorum okuldan en az 45puan gelecek YGS 2 309 a falan çıkacak sıralama yhs4 123 k YGS 2 206k

 4. Sağlık bakım teknisyenligi okuyorum ama bu mesleği yapmak istemiyorum hangi bölüm ve üniversiteyi tavsiye edersiniz ?

  • Merhaba tolga, En güzel öğrenme yolu, 1 ay boyunca kendini serbest bırak youtube’da arama geçmişine bak her gün not tut gününle ilgili neler yaptın neler yapmak istedin neler hayal ettin. Bir ay sonra ilgilendiğin ve merak ettiğin şeylerin bir listesi çıkar önüne buna yürekten inanarak gördüğün bir başlık olacaktır onu devam ettir.. Ben seni tanımadan hayallerini hedeflerini yetenek ve meraklarını bilmeden hiç bir şey diyemem. düşünerek hesap yaparak meslek seçme ayaklarını sal nereye giderse, sen osundur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here