Ali Ağaoğlu Üniversite Kuracak

Haberler15 Aralık 2015
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

Yıllardır ülkemizin inşaat sektöründe harikalar yaratan Ali Ağaoğlu şimdi de eğitim sektörüne atılıyor. Ağaoğlu yeni bir üniversite kurmak istediğini söyledi.

ali-agaoglu

ali-agaoglu

Ülkemizin inşaat sektöründe harikalar yaratan Ağaoğlu şimdi de eğitim sektörüne atılmayı planlıyor. Şimdiye kadar farklı illerde yaklaşık olarak 400 okul yaptıran Ağaoğlu, üniversite kurma peşinde.

Üniversite kurmak için ilk adımı kendi adına açtırdığı vakıf ile attı. Maslak 1453’te kurulması planlanan üniversite, inşaat mühendisliği, mimarlık ve tasarım alanında eğitim verecek.

ÜNİVERSİTE 1.500 KİŞİLİK OLACAK VE İŞ İMKANI SAĞLANACAK

Sağlam bir akademik yapı kurmayı hedeflediklerini belirten Halisdemir, “İşin içine Japon ve İtalyanları da sokabiliriz. Bin 500 kişilik olması planlanan üniversiteden mezun olan öğrencilere Ağaoğlu Şirketler Grubu tarafından iş imkânı da sağlanacak” dedi. Eğitim sektörünün her alanına sıcak baktıklarını belirten Halisdemir, şunları anlattı: “Ali Bey (Ağaoğlu) ile sık sık istişare ediyoruz. Kreşten üniversiteye kadar eğitim sektöründe faaliyet gösterme gibi planımız var.” Hayata geçirdikleri tüm projelerde farklı bir kompleks geliştiğini belirten Halisdemir, “Bu işin maliyeti bina inşa etmek. ‘Maliyetli kısmını yapıyorsak, neden işletmesini de yapmayalım’ diye düşünüyorum. Her kompleksi işletecek değiliz. Ama orta vadede vizyonumuz bu” dedi.

 

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz