2015 AÖF Kayıtları Başladı

Haberler31 Ağustos 2015
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

2015 AÖF Kayıtları Başladı

Açıköğretim Fakültesi‘nden yapılan açıklamaya göre AÖF başvuruları 31 Ağustos 2015 Pazartesi günü başlayacak. İnternetten başvuru tercih edenler için 8 Eylül Salı günü son gün. Açıköğretim bürolarında kayıt yapmayı tercih edenler için 7 Eylül Pazartesi günü son gün olarak belirlenmiştir.

 

AÖF Kayıtları İçin Gerekli Belgeler Neler ?

1. İnternet Başvuru Belgesi

http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden yapacağınız başvurunun çıktısı.teslim etmelisiniz.

2. Fotoğraflı – İmzalı Form

İnternetten başvuru çıktısına “Fotoğraflı-İmzalı Form”a kurallara uygun fotoğrafınızı yapıştırın ve imzalayın.

3. Öğrenci Bilgi Formu

Fotoğraflı ve imzalı formu görevli tarafından incelenip size geri verilecektir. Öğrenci kimlik kartınızı alıncaya kadar, öğrenci olduğunuzu kanıtlamak ve AÖF bürolarından öğrenci statüsünde sayılmanız için bu formu saklayın.

Öğrenci Bilgi Formu sınavlarda öğrenci kimlik kartı yerine kullanamazsınız.

4. Öğrenim Belgesi

Lise veya dengi okul mezunu olan adaylar, öğrenim belgelerinin AÖF bürosu veya mezun olduğu okul tarafından onaylanmış sureti ile kayıt işlemini yapacaklardır. Belgenizin aslını yanınızda bulundurun. Öğrenim belgesinin aslı görülmeden AÖF bürosunca “Aslının aynıdır.” onayı yapılmaz.

5. Fotoğraf

Dijital ortamdaki fotoğraf eğer uygun bulunmazsa sizden ekstra fotoğraf istenecektir. Kayıt için 4 (dört) adet 4,5×6 cm. boyutunda fotoğraf yanınızda bulundurun.

6-Askerlik Durum Belgesi

Adaylar, internet başvurusunda askerlik durumunu nasıl belirttiyseniz ona göre Askerlik Durum Belgesi’ni AÖF bürolarına götürmek zorundasınız. (E devlet’ten alınan durum belgesi de geçerli oluyor)

Son olarak kayıt için yatırılması gereken ücreti yatırarak kaydınızı yapabilirsiniz.

 

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz