2015 e-Devlet YURTKUR KYK online kayıt nasıl yapılacak?

Haberler5 Eylül 2015
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

2015 e-Devlet YURTKUR KYK online kayıt nasıl yapılacak?

2015 KYK yurtlarında kalma hakkı kazanan adaylar kayıtlarını e-devlet üzerinden online olarak yapacak. Peki e-devlet YURTKUR KYK kayıtları nasıl yapılır.

2015 KYK yurtlarında kalma hakkı kazanan üniversiteliler e-devlet üzerinden yurt kayıtlarını yapacaklar. Bir çok öğrenci bu kaydın nasıl yapıldığını bilmiyor. Bizde universitelio.com olarak bu konuda takipçilerimize yardımcı olacağız.

e-devlet

e-devlet

Öncelikle kaydı yapabilmek için e-devlet şifrenizin olması gerekmekte. Bu şifreyi PTT şubelerinden alabilirsiniz. Şifreleri alırken 2 TL şifre ücreti istenecektir. Ödemesi yapılan şifre size beyaz kapalı bir zarf içinde verilecektir. Bu şifre ile e-devlet işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu şifreyi çok iyi saklamalısınız. Zaten e-devlet e bu şifre ile giriş yaptıktan sonra sizden yeni şifre belirlemenizi,telefon numaranızı ve e-posta adresinizi girmeniz istenecektir. Bu işlemleri yaptıktan sonra KYK YURTKUR kayıt işlemleri bağlantısına tıklayarak gerekli kayıt işlemlerini yapabilirsiniz.

KYK yurt kayıtları sadece e-devlet üzerinden yapılacaktır. Bunun için e-devlet üzerinden giriş yaparak gerekli işlemleri yapmalısınız.

E-DEVLET için tıklayın.

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz