Ana sayfa Haberler 2015 KYK Yurduna Yerleşemeyenler Ne Yapabilir?

2015 KYK Yurduna Yerleşemeyenler Ne Yapabilir?

771
0

KYK Yurt yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından herhangi bir YURTKUR yurduna yerleşemeyen öğrenciler ne yapacak? Kalacak yer olarak başka bir alternatif var mı?

Gün geçtikçe artan üniversiteler beraberinde öğrenci sayısını da artırıyor. Öğrenci sayısına istinaden yurt sayıları daha yavaş bir biçimde artıyor. Bir üniversite programına yerleşen adaylar sonuçların ardından hemen yurt arayışlarına geçiyor. Bu arada devreye KYK yurtları giriyor. Öğrenciler bu yurtlar için başvuru yapıyor. Yurt sonuçlarının açıklanmasının ardından bir yurda yerleşemeyen adaylar ne yapabilir?  Alternatif olarak barınacak yerler var mı?

Yurda yerleşemeyenler ne yapabilir?
KYK yurduna yerleşemeyenler özel yurtlarda ya da öğrenci evlerinde kalabilir. Özel yurtlar devlet yurtlarına göre daha pahalı olabilir. Bu yüzden öğrenci evleri öneriler arasında yer alıyor.

KYK Yedek çıkanlar ne yapacak?
KYK yerleştirme sonuçlarının ardından yedek olarak yerleşen öğrenciler kyk kayıtlarının ardından belirlenecek olan boş kontenjanlara yerleştirilecek. Bu boş kontenjanlara öğrenciler yedek sıralarına göre yerleştirilecek. Boş kontenjanların belli olmasının ardından her hafta belirli bir yedek sırasına göre kayıtlar alınmaya başlayacaktır.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here