Ana sayfa Haberler 2016 e-KPSS Başvuruları Ne Zaman?

2016 e-KPSS Başvuruları Ne Zaman?

29
0

2016 e-KPSS sınavına girecek olan memur adayları başvurularını ne zaman yapabilir? Adaylar sınav başvurularını nasıl yapacak? Detaylar haberimizde…

24 Nisan 2016 tarihinde 81 il merkezinde yapılacak olan e-KPSS sınavının başvuru tarihleri açıklandı. Yapılan açıklamada göre başvuru tarihlerinin belirlendiği, adayları başvuru tarihlerini unutmaması gerektiği belirtildi.

ekpss-gorsel

E-KPSS’ye herhangi bir ortaöğretim kurumu ya da dengi kurumlardan, yükseköğretim kurumlarından mezun olan ya da E-KPSS puanının geçerliliği olan süre zarfında mezun olacak olan engelli adaylar başvurabilir.

2016 E-KPSS başvuru tarihleri

e-KPSS sınavına başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 26 Şubat – 9 Mart 2016 tarihleri arasında yapabilirler. Bu tarihler arasında yapılmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Adayların başvuru yapmak için ÖSYM Başvuru Merkezlerine gelmeden önce, bulunduğu adres ilindeki (varsa adres ilçesinde) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden başvuru yapacağı engel grubunu belirtir onaylı Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini, kendileri için yukarıda belirtilen süreler içinde almaları gerekmektedir. Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesi yanında bulunmayan adayların başvuruları alınmayacaktır.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here