2016 E-KPSS Tercih Tarihleri Belli Oldu

Haberler4 Şubat 2016
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) tercih tarihleri belli oldu. Adaylar ne zaman tercih yapacak? Devlet Personel Başkanlığı açıklama yaparak E-KPSS yerleştirme takvimini açıkladı.

ekpss-gorsel

E-KPSS’ye giren memur adaylarını ilgilendiren bir haberle karşınızdayız. DPB (Devlet Personel Başkanlığı) Bir açıklama yayınlayarak e-kpss yerleştirme takvimini yayınladı.

İşte DPB’den yapılan o açıklama

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelikte her yıl Ocak ayında sınav ve/veya yerleştirme takviminin belirlenerek adaylara duyurulacağı, Kura yöntemiyle yerleşmek isteyen adayların kayıtlarının her bir dönem (iki yıl) için sadece bir kez alınacağı, dönem içerisinde gerçekleştirilecek yerleştirme işlemlerine ancak başvuruları kayıt altına alınan adayların başvurabileceği, EKPSS sonuçlarının sınavın yapıldığı tarihten itibaren iki yıl içerisinde yapılacak sınava kadar geçerli olacağı hüküm altına alınmıştır.

2016 E-KPSS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Başvurular ÖSYM’nin resmi web sitesi üzerinden yapılacak. Adaylar 23.02.2016 ile 09.03.2016 tarihleri arasında başvurularını yapacak. Sınav ise 24.04.2016 tarihinde yapılacak.Sınav ortaöğretim,önlisans ve lisans gruplarından her biri ayrı ayrı olacak şekilde yapılacak.

2016 E-KPSS TERCİH BAŞVURULARI NE ZAMAN?

2016 E-KPSS tercihleri engelli memur alımı yapılacak olan kadrolar için ÖSYM resmi web sitesi üzerinden 13.07.2016 ile 22.07.2016 tarihleri arasında alınacak.

 

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz