2016 Karşılıksız Burs Veren Kurumlar

Haberler24 Ocak 2016
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

2016 Karşılıksız Burs Veren Kurumlar

Burs veren kurumlar,Karşılıksız burs yeren kurumlar, Burs veren kurum ve kuruluşlar listesi

Öğrenciler maddi sıkıntılarını önleyebilmek için karşılıksız burs veren kurumları araştırmaya başladı. Bizde öğrencilerimize yardımcı olmak amacıyla burs veren kurumlar listesini hazırladık.

ders-calismak2

KYK BURSLARI

Kredi ve Yurtlar kurumu her ay karşılıksız burs veriyor. Bursu almak için başvuru gerekiyor. Başvurular http://www.kyk.gov.tr/ adresinden yapılıyor. Başvuru tarihleri KYK tarafından açıklanıyor. Aylık verilen burs miktarı Lisans öğrencileri için 400 TL, yüksek lisans öğrencileri için 800 TL.

TÜRK EĞİTİM VAKFI

TEV bursu yükseklisans ve doktora öğrencilerine veriliyor. Bunların dışında afet olaylarında zarar gören öğrencilere, engelli öğrencilere, ve yetiştirme yurtlarında kalmış olan öğrencilere burs veriyor.

TEV’in burs miktarı 400 TL. Başvurular TEV resmi web sitesinde.

TÜBİTAK

TÜBİTAK bursundan lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri yararlanabiliyor. Her öğrenciye farklı miktarda burs veriliyor Genellikle 750-2.000 TL arasında değişiyor. Başvurular 1 Eylül ila 15 Ekim tarihleri arasında http://e-bideb.tubitak.gov.tr internet adresinden yapılabilabiliyor.

ÇYDD

Çağdaş yaşamı destekleme vakfı tarafından verilen burstur. maddi durumu yeterli olmayan,başarılı, devlet üniversitelerinde okuyan, çağdaş değerlere sahip, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, sigara içmeyen ve öğrenim harç kredisi veya bursu haricinde burs alamayan öğrencilere burs veriyor.

 

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz