2016 KPSS’de Yüksek Puan Almanın 10 Yolu

Haberler3 Şubat 2016
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

2016 KPSS‘ye az bir süre kaldı. Adaylar sınav hazırlıklarına son sürat devam ediyor. Uzmanlar KPSS’de yüksek puan almanın yollarını araştırdı ve karşımıza haberimizdeki sonuç çıktı.

 

2016 KPSS’ye az bir süre kala öğrenciler yüksek puan almanın peşine düştü. Adaylar her gün saatlerce süren çalışmaların emeğini almak istiyor. 2016 KPSS 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak.

kpss-gorsel

İşte KPSS’de Yüksek Puan Almanın 10 Yolu

1- KPSS’ye Çalışmaya Zamanında Başlayın

Birçok öğrencinin yaptığı yanlışı siz yapmayın. Nedir bu yanlış? Sınava bir iki ay kala çalışmaya başlamak… Eğer KPSS’den yüksek puan almak istiyorsanız 8-10 ay öncesinden çalışmaya başlayın; çünkü öğrendiklerinizin tamamen oturması uzun bir süre gerektirir.

2- KPSS’den Başka Bir Hedefiniz Olmasın

KPSS’ye hazırlanırken, aynı zamanda ALES, KPDS, yüksek lisans, ikinci üniversite gibi hedefleriniz veya faaliyetleriniz olmasın..

3- Kendinizi Bir Anda Bıktırıp, Sonra Gevşemeyin

Yine yapılan bir yanlış, büyük bir hevesle başlayan aşırı çalışma ve sonradan bırakmadır. İlk günler bir-iki saatle başlayıp yavaş yavaş çalışma temponuzu artırın.

4- Matematik Bilgilerinizi Oturtun

Öğrenilmesi uzun bir süreç isteyen ilk derslerden bir tanesidir matematik. Bunun için de matematik çalışmaya zamanında başlamak ve asla pes etmemek gerekir.

5- Başarı Ayrıntılarda Gizlidir

KPSS’den yüksek puan alanların ayrıntılara önem veren kişiler olduğu bilinmektedir. Geneli herkes bilir; önemli olan özele girmektir. Çoğu defa sorular hiç umulmayan ayrıntılardan gelir?

6- Özet Çıkarmaya Üşenmeyin

KPSS’de başarılı olmak için mutlaka çalıştığınız konuların özetlerini çıkartıp notlar tutun. Bu sayede kolay tekrar etme şansınız olur.

7- Konuları İyice Kavramadan Testlere Geçmeyin

Çok soru çözmeniz gerekiyor tabii ama konular üzerinde iyice çalışıp anlamadan sorulara geçerseniz çok zorlanırsınız. Ve daha da önemlisi zaman kaybedersiniz.

8- Herhangi Bir Dersi Gözden Çıkarmayın

KPSS’den yüksek puan almak istiyorsanız, zor kolay ayrımı yapmadan bütün derslere yoğunlaşmalısınız.

9- Deneme ve Test Çözmek İçin Zamanınız Kalsın

Konularınızı bitirmek için son günleri beklemeyin. Sınava üç ay kala, konularınız bitmiş olsun. Artık bol bol soru çözüp, denemelerle kendinizi deneyin ve eksik konularınızı tekrar gözden geçirin.

10- Zamanla Yarışın

KPSS’de çoğu aday zamanın yetmediğinden şikayetçi olur. Bunun de yöntemi denemelerde kendinize zaman kotası koymak yani zamanla yarışmaktır. Bu sayede zaman konusunda da egzersiz yapmış olursunuz.

1 Yorum - "2016 KPSS’de Yüksek Puan Almanın 10 Yolu"

avatar
Umit
Ziyaretçi
Umit

Tesekkurler guzel hazirlamissiniz. Hedefim yuksek insallah basaririm

wpDiscuz