2016 Üniversite Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

Haberler5 Temmuz 2016
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

2016 Üniversite Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

18-26 Haziran tarihleri arasında yapılan LYS sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Üniversite adayları YGS ve LYS sonuçlarına göre tercihlerini yapacaklar. Peki 2016 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak ve tercihler ne zaman yapılacak? İşte LYS sonuçları ve tercih dönemi ile ilgili merak edilenler..

2016 ÖSYS Yüksek öğretim programları ve kontenjanları kılavuzunu yayınladı. 18-19 ve 25-26 Haziran tarihlerinde yapılan LYS sonuçları 18 Temmuz‘da ÖSYM sonuç açıklama sistemine yayınlanacak. Öğrenciler kimlik bilgileri ile LYS sonuçlarını internet üzerinden sorgulayabilecekler..

LYS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

2016-ÖSYS merkezî yerleştirmede yükseköğretim programları arasından tercih yapma hakkı olan adaylar üç gruba ayrılabilir:

a) 2016-YGS’ye girip 150 veya daha fazla puan alanlardan sınavsız geçiş hakkı bulunmayanlar,

b) 2016-YGS’ye girip 150 veya daha fazla puan alanlardan aynı zamanda sınavsız geçiş hakkına da sahip olanlar,

c) Sadece sınavsız geçiş hakkı bulunanlar.

Tercih süresi, 26 Temmuz-2 Ağustos 2016 tarihleri arasındadır. Tercih bildirim işleminizitamamladıktan sonra “Tercih Süresi” içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinizde değişiklik yapabilirsiniz. Tercih işleminizi tamamladıktan sonra “Tercih Süresi” içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerinizi mutlaka kontrol ediniz ve yazıcıdan tercih listenizin bir dökümünü edinerek saklayınız.

1 Yorum - "2016 Üniversite Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?"

avatar
yusuf okutan
Ziyaretçi
yusuf okutan

meraba tm 1 den 306puanla siralamam ne olur sizce

wpDiscuz