2016 YGS Sınavında Nelere Dikkat Edilmeli?

Haberler18 Ocak 2016
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

2016 YGS Sınavında Nelere Dikkat Edilmeli?

YGS Sınavında dikkat edilecek şeyler, ygs sınavında dikkat edilecek noktalar

Üniversiteye geçişin ilk aşaması olan 2016 YGS sınavı 13 Mart 2016 tarihinde uygulanacak. Sınav saat 10:00’da başlayacak ve öğrenciler içeri 09:30’da alınmaya başlayacak. Sınavda toplam 160 soru var. Bu sorulardan 40 tanesi Türkçe testinde, 40 tanesi Matematik testinde, 40 tanesi Sosyal Bilimler testinde ve 40 tanesi de Fen Bilimleri testinde olacak. 2016 YGS sınavına az bir süre kaldı. Sınava hazırlanan öğrencilerin dikkat etmesi gereken noktalar nelerdir?

haber11

Sorularla inatlaşmayın

Eğer soruyu yapamıyor ve zamanınızın geçtiğini biliyorsanız bırakıp diğer sorulara geçin.

Zamana karşı yarışın

Toplam 160 dk. süreniz var. Bu süreyi etkin ve aktif kullanın. Sorularda fazla oyalanmayın. Sık sık saati kontrol etmeyi unutmayın.

Öncüllü sorular nasıl çözülür?

– Ortak yargı aranır.

– Her öncülün seçeneklerde bir karşılığı olup olmadığı aranır.

– Yorum yaparken öncüllere uygunluk aranır.

– Soru köküne göre öncüller incelenir.

Hareket İyidir

Gerginlik bizi aşırı hareketliliğe veya donukluğa itebilir. Sınavın çok yaklaştığı bu günlerde beklenilen tersine daha çok ders çalışmak yerine; fiziki aktivitelere, eğlenceli sporlara zaman ayırmakta yarar vardır. En iyi aktivitelerden biri yürümektir.

Beslenmenize Dikkat Edin

Beslenme düzeni önemlidir. Şekerli gıdaları aşırı almak yerine düzenli beslenmelisiniz. Düşkünlüğünüz var ise bunu olabildiğince sınırlı tutun.

Uykunuza Özen Gösterin

Ortalama uyku süresi 8-10 saat arasında değişir. Normalden daha az ya da daha çok uyku düzeninizi bozabilir, kaygı ve stresinizi artırabilir.

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz