2017 KYK Burs/Kredi Ne Zaman Yatacak?

Haberler18 Kasım 2016
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

2017 KYK Burs/Kredi Ne Zaman Yatacak?

2017 KYK Burs sonuçlarının açıklanmasının ardından burs veya kredi çıkan öğrencilerin merak ettikleri konu burs/kredilerinin ne zaman yatacağı oldu.

2017 KYK burs sonuçları 17.11.2017 Perşembe günü açıklandı. Sonuçların açıklandığını öğrenen öğrenciler KYK’nın resmi web sitesine akın etti. Sonuçlarını öğrenen öğrenciler KYK burslarının ne zaman yatacağı hakkında sorularla bu konuyu gündeme taşıdı. KYK bursları ne zaman yatacak? Detaylar haberimizde…

BURS/KREDİ NE ZAMAN YATACAK?

Uzun süredir burs/kredi başvurularının sonuçlarını bekleyen öğrenciler sonuçların açıklanmasının ardından KYK burs/kredilerinin ne zaman yatacağını merak etmeye başladı. Konu ile ilgili aylar öncesinden açıklama yapan KYK Genel Müdürü Sinan Aksu, burs sonuçlarının açıklanmasından sonra öğrencilerin burs veya kredileri en erken tarihte öğrencilerimizin hesabına yatacaktır demişti Aksu açıklamasının devamında ise; Önceden üniversiteye yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerimizin sonuçları ne zaman açıklanırsa açıklansın burs veya kredileri Ocak ayında yatıyordu. Bu yıl ise öğrencilerimizin burs ve kredilerini ekim ayından itibaren başlatıyoruz. Biz bu müjdeyi öğrencilere Sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’ın talimatıyla veriyoruz demişti.

Henüz hiç yorum yapılmamış.