2017 YGS Girecek Adaylara Özel ÖSYM Animasyon Filmi

2017 LYS Sınav Tarihleri

2017 Üniversite Kayıt İçin Gerekli Belgeler

2017 LYS Ne Zaman?

2017 Üniversite Sınav Sistemi Değişiyor mu?

Haberler24 Kasım 2016
1.672 Okunma

2017 yılında üniversiteye geçiş (YGS-LYS) sınav sistemi değişiyor mu?

Üniversite adaylarının ilgisini şu sıralar derslerinden çok sınav sistemi çekiyor. Adaylar YGS-LYS sistemi ile ilgili bazı değişikliğe gidilecek tarzı haberlere gereksiz yere kafa yormakta. Bu konuya Üniversitelio olarak açıklık getirmek istiyoruz.

– YGS-LYS sistemi değişecek mi?

– Üniversite sınavında açık uçlu sorular mı olacak?

– Açık uçlu sorular olursa bunların puanlandırılması sınavı okuyanın inisiyatifine mi bırakılacak?

– Üniversite sınavı artık sadece son yılda değil her yıl mı yapılacak? (Örneğin: TEOG gibi)

Birçok haber ve rehberlik sitesinde YGS ve LYS ‘nin 2017 yılında kaldırılacağına yönelik haberler yayınlanıyor. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. ÖSYM tarafından açıklanan 2017 yılı sınavları arasında YGS ve LYS yer almaktadır, geçen yıllarda nasıl yapıldıysa bu yıl da aynı şekilde devam edilerek YGS ve LYS ile üniversiteye giriş yapılacaktır.

Elbette bunu 2018 yılı için kesin bir şekilde söyleyemiyoruz. 2018 yılında; YGS-LYS sistemi devam eder mi, farklı bir sistem gelir mi, açık uçlu sorular sisteme dahil edilir mi ve hep söz edilen lisede son yıl değil her yıl sınavın olacağı durumu gerçek olur mu bilemiyoruz.

Eğer sizin üniversite geçiş sistemi ile ilgili sorun, görüş, tahmin ve önerileriniz varsa hemen alttaki yorum kısmından iletebilirsiniz.

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz
Bunlar da İncelendi..