2017 YGS Başvuru Tarihleri

Haberler19 Kasım 2016
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

2017 YGS Başvuru Tarihleri

2017 ÖSYM sınav takviminin açıklanmasıyla beraber 2017 YGS başvuru tarihleri de belli oldu.Öğrenciler sınav takviminde yer alan tarihlerde başvurularını yapbilecekler. Peki 2017 YGS başvuru tarihleri ne zaman? İşte cevaplar..

2017 YGS sınavına girecek olan üniversite adayları başvuru tarihlerini merakla bekliyordu. Öğrencilerin merakı 2017 sınav takviminin yayınlanmasıyla beraber son buldu. Sınav takviminde YGS sınavının ne zaman yapılacağı, başvuru tarihlerinin ve sonuç açıklama tarihinin ne zaman olduğu yer aldı.

2017 YGS Başvuru Tarihleri

Üniversite hayalleri ile ders çalışmaya devam eden öğrenciler bu sıralar başvuruların ne zaman yapılacağı aramasına girdi. 2017 sınav takviminde yer alan bilgilere göre 2017 YGS sınavı başvuru tarihleri 4-18 Ocak 2017 tarihleri arasında olacak. Öğrenciler bu tarihler arasında sınav başvurularını ais.osym.gov.tr adresi üzerinden ya da bulundukları ildeki ÖSYM başvuru merkezlerinde yapabilecekler.

Mezun adaylar ise şifrelerini biliyorlar ise yine ais.osym.gov.tr üzerinden, eğer şifrelerini unuttular ise bulundukları ildeki ÖSYM başvuru merkezine giderek yeni şifrelerini öğrenmenin yanında sınav başvurularını da yapabilecekler.

2017 YGS Başvuru Şartları

2016-2017 öğretim yılında ortaöğretim kurumlarının (lise veya dengi okullar, açık öğretim lisesi) son sınıfında okumakta olan öğrenciler

Ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında beklemeli durumda bulunanlar

Ortaöğretim kurumlarını bitirmiş olanlar

Ortaöğrenimlerini yurt dışında tamamlayıp durumları yukarıdakilerden birine uyanlar.

Konu:

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz