2017 YGS Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Haberler18 Aralık 2016
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

2017 YGS Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

2017 YGS sınavına az bir süre kaldı. Mart ayında yapılacak olan YGS sınavına başvurmak isteyen öğrenciler başvuruların ne zaman başlayacağını merak ediyor. Detaylar haberimizde…

2017 YGS sınavına girip üniversiteli olma hayallerini bir tık öteye taşımak isteyen öğrenciler ygs başvurularının ne zaman yapılacağını merak ediyor. 2017 ÖSYM sınav takviminin açıklanmasıyla beraber 2017 YGS başvuru tarihleri de belli oldu.

2017 YGS Başvuru Tarihleri

Üniversite hayalleri ile ders çalışmaya devam eden öğrenciler bu sıralar başvuruların ne zaman yapılacağı aramasına girdi. 2017 sınav takviminde yer alan bilgilere göre 2017 YGS sınavı başvuru tarihleri 4-18 Ocak 2017 tarihleri arasında olacak. Öğrenciler bu tarihler arasında sınav başvurularını ais.osym.gov.tr adresi üzerinden ya da bulundukları ildeki ÖSYM başvuru merkezlerinde yapabilecekler.

Mezun adaylar ise şifrelerini biliyorlar ise yine ais.osym.gov.tr üzerinden, eğer şifrelerini unuttular ise bulundukları ildeki ÖSYM başvuru merkezine giderek yeni şifrelerini öğrenmenin yanında sınav başvurularını da yapabilecekler.

2017 YGS Başvuru Şartları

2016-2017 öğretim yılında ortaöğretim kurumlarının (lise veya dengi okullar, açık öğretim lisesi) son sınıfında okumakta olan öğrenciler

Ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında beklemeli durumda bulunanlar

Ortaöğretim kurumlarını bitirmiş olanlar

Ortaöğrenimlerini yurt dışında tamamlayıp durumları yukarıdakilerden birine uyanlar.

YGS BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER 

2016 ÖSYM Aday Başvuru Formu

Nüfus Cüzdanı (Ya da pasaport)

Mezuniyet Diploması Örneği (mezun öğrenciler için)

Diploma, transkript ( Yurt dışında okuyan öğrenciler için)

Sağlık Kurulu Raporu Örneği ( Engelli öğrenciler için)

Konu:

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz