2017 YGS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Haberler15 Aralık 2016
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

Üniversiteli olmak için YGS ve LYS sınavlarına girecek olan öğrenciler ilk olarak YGS sınavına girecek. Peki YGS sınavı başvuruları nasıl yapılır?

Sınav başvurusu önemli bir noktadır. Bu noktada yapılan bir hata adayın sınava girişini engelleyebilir.2017 YGS sınavına girmek isteyen adaylar sınav başvurusunun nasıl yapıldığını merak ediyor. Bizde YGS adaylarına yardımcı olmak için bu yazıyı hazırladık. 

2017 YGS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adayların öncelikle şunu bilmeleri önemli 2017 YGS başvuruları 4-18 Ocak 2017 tarihleri arasında alınacak.Bu tarihleri kaçırmayalım. Aksi takdirde YGS başvurumuzu yapamayız ve dolayısı ile sınava giremeyiz. Başvurudan önce ÖSYM başvuru kılavuzunu yayınlayacak. Bizde bu kılavuza göre başvurumuzu yapacağız. Adaylar sınav başvurularını 3 TL karşılığında yapacak. Bir ortaöğretim kurumundan henüz mezun olmamış adaylarla mezun durumdaki adaylardan önceki yıllarda ÖSYS’ye başvurusu olan ve kayıtlarda geçerli bir fotoğrafı bulunan adaylar, başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla veya diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacaklar.Adaylar bu işlemleri yaptıktan sonra ÖSYM AİS’ten başvuru işlemlerini gerçekleştirecek ve sonrasında da sınav başvuru ücreti olan 50TL’yi(2016’da 50 TL idi şimdi ne kadar olur belli değil) bankadan kendi T.C Kimlik numaralarına yatıracaklar. Sınava girmeden Yatay Geçiş hakkını kullanacak olan adaylar ise 50 TL yerine 15 TL(2016’da 15 TL idi şimdi ne kadar olur belli değil) yatıracaklardır.

Konu:

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz