2017 LYS Kimya Konuları [Yeni Müfredat]

2017 LYS Biyoloji Konuları [Yeni Müfredat]

2017 LYS Coğrafya-1 Konuları [Yeni Müfredat]

2017 LYS Coğrafya-2 Konuları [Yeni Müfredat]

2017’de Sınavsız Geçiş Kalktı mı?

Haberler19 Eylül 2016
48.511 okunma

2016 ‘da uygulanan sınavsız geçiş 2017 için geçerli mi yoksa kalktı mı? 2016 yılında yaklaşık 70 bin öğrenci sadece sınavsız geçiş yapacağını beyan etmişti. Sonrasında YÖK 2016 yılı son olmak üzere sınavsız geçiş uygulamasına devam edileceğini belirtmişti.  Öğrencilerin mağdur edilmemesi açısından ek bir madde ile sınavsız geçiş 2016 ‘da son kez uygulansın denilmişti.Fakat bu yıl olup olmayacağı hakkında net bir bilgi bulunmamakta.

2017 yılında sınavsız geçiş olacak mı?

Sınavsız geçiş yıllardır meslek liselerinde uygulanan bir sistemdi. Bu sistem ile meslek liseliler kendi alanlarında 2 yıllık bölümleri üniversite sınavına girmeden tercih edebiliyordu. Bu sınavsız geçiş yapmak isteyen öğrenciler sınavsız geçişin kalkıp kalkmadığı konusunda merakı var. Sınavsız geçiş kaltı diyemiyoruz çünkü ortada bununla ilgili bir karar yok. Sınavsız geçişin kalkıp kalkmadığı konusu 2017 YGS başvuru kılavuzunun yayınlanmasıyla belli olur diye düşünüyoruz.

Konu hakkında net bir bilgi yok. Geçen yıl sınavsız geçiş uygulamasına devam edilmişti fakat bu yıl neler olur bilemiyoruz.

GÜNCELLEME: Arkadaşlar sınavsız geçiş artık kalktı. Yani 2017 yılı ve sonrasında tercih yapacak kimse sınavsız geçiş yapamayacak. Resmi gazetede sınavsız geçişin kalktığı bildirildi. Böylelikle sınavsız geçiş kalkacak mı, kalktı mı tarzı sorularınız da net olarak sonuçlanmış oldu.

Herkese Üniversitelio ekibi olarak yeni uygulamada başarılar dileriz.

Üniversitelerin Taban Puanları

4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları

2 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları

 

67 Yorum - "2017’de Sınavsız Geçiş Kalktı mı?"

avatar
Haksızlık ne yapıcaz biz o dersleri görmeden
Ziyaretçi
Haksızlık ne yapıcaz biz o dersleri görmeden

Ben meslek lisesi öğrencisiyim hiç bir genel kültür dersi görmedim sınava 2ay kaldı ben ne yapıcam simdi
haksızlık

Büşra
Ziyaretçi
Büşra

Sınavsız geçiş hakkın kullanmayanlar ne olacak

karar mantıklı olsun
Ziyaretçi
karar mantıklı olsun

Meslek liselerinde okuyan öğrencilere çok büyük haksızlık olur sınavsız geçiş kalkmasın barajı aşamayan öğrenciler magdur edilecek öğrencinin amacı belli eğitim sisteminde sürekli değişiklik oluyor

ziyaretci
Ziyaretçi
ziyaretci

Sinavsiz gecis gercekten sacma bi uygulama yani ben imam hatip okuyorum o zaman bizde ilahiyata sinavsiz gecis yapalim ama hakkinizi yemek istemem gercekten haksizlik olmus size

wpDiscuz

Send this to friend