Açıköğretim’de Açık Uçlu Sorular Olacak!

Haberler24 Ocak 2017
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

Açıköğretim’de Açık Uçlu Sorular Olacak!

YGS ve LYS’nin ardından Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’de açık uçlu yani kısa cevaplı sorulara geçiş yapıyor.


2017 yılı itibariyle, ÖSYM tarafından açık uçlu soruların olacağı YGS-LYS sınavları için resmileşmişti. 18 Ocak tarihli resmi gazetede yayınlanan yasaya göre artık açıköğretim fakültesi öğrencileri girdikleri vize/final sınavlarında test sorularının yanında açık uçlu sorular ile de karşılaşacak.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan yaptığı açıklamada;

Açıköğretim Fakültesi’nin 4 programında 4 ders kapsamında ilk uygulama başlayacak. Bu programlar Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Felsefe ve Tarih programları olacak. Türk Dili ve Edebiyatı programında Çağdaş Türk Romanı, Sosyoloji Programında Türk Sosyologları, Felsefe Programında Çağdaş Felsefe ve Tarih Programında Hukuk Tarihi derslerinin ara sınavlarında çoktan seçmeli soruların yanında 2 kısa cevaplı ve 1 açık uçlu soru yer alacaktır.” dedi.

Yine bu sene için açıköğretimde yürürlüğe giren 4 yanlış 1 doğruyu götürür kuralı açık uçlu sorularda geçerli olmayacak. ÖSYM’de aynı şekilde YGS ve LYS’de 4 yanlış 1 doğruyu götürür kuralını açık uçlu sorular için hariç tutmuştu.

Yeni uygulamada herkese başarılar diliyorum.

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz