Kapatılan Üniversite Öğrencileri Ne Zaman Kayıt Olacak?

Dikey Geçiş Sınavı(DGS) Sonuçları Açıklandı!

YDS Sonuçları Açıklandı!

DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Bu Bölümü Bitiren ‘İşsiz’ Kalmıyor

Haberler5 Şubat 2016
15 okunma

Türk Hava Yolları AŞ’nin yardımcı uçak bakım teknisyeni ihtiyacını karşılamak amacıyla Kocaeli Üniversitesinde bir kurs açıldı. Bu kursu bitirenler işsiz kalmıyor.

ucak-bakim-teknisyeni

Türk Hava Yolları AŞ’nin yardımcı uçak bakım teknisyeni ihtiyacını karşılamak amacıyla Kocaeli Üniversitesinde bir kurs açıldı. Kurs Havacılık ve Uzay Bilimleri tarafından yürütülmekte. Kursta verilen eğitim sonrasında kursu başarıyla bitirenlerin %90’a yakını şirket içerisinde istihdam edildi.

İstihdam garantili kursa 2012 yılından bu yana toplam 500 kişi katıldı. Bu 500 kişinin %90’ına yakını şirket içinde istihdam edildi. KOÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Yılmaz yaptığı açıklamada, 4 yıllık bir yüksekokul olan kurumun, farklı alanlarda da eğitim verebilmesi için geçen yıl fakülteye çevrildiğini söyledi.

THY’nin teknisyen ihtiyacını karşılamak için İŞKUR’la ortaklaşa bir çalışma yürütüyoruz. THY’nin ihtiyaç duyduğu dallarda motor gövde üzerine veya uçak yapısı üzerine hangi dalda ihtiyaç varsa kurslar düzenliyoruz. Bu kurslar 6 aylık ve THY tarafından yüzde 50 istihdam garantisi verilen kurslar. Yani 100 kişiden 50’sini THY işe almayı garanti ediyor. İstihdam ise genelde yüzde 90’ların üzerinde gerçekleşiyor. Bugüne kadar THY için 500 civarında eleman yetiştirdik.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.