Her Sınıfta Görülmesi Muhtemel 9 Öğrenci Tipi

Haberler27 Kasım 2016
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

Her Sınıfta Görülmesi Muhtemel 9 Öğrenci Tipi

Her sınıfta görebilme ihtimalimizin yüksek olduğu 15 öğrenci tipini sizler için derledik. 

1- İnek Öğrenci

Bu öğrenciler genellikle ön sıralarda otururlar. Öğretmenin her dediğini not ederler. Sorulara hızlı cevap vermeleriyle tanınırlar ve seslere aşırı duyarlıdırlar.(Örnek: Konuşan arkadaşlarını “ya bi susun be” diye uyarırlar)

2- Uykucu Öğrenci

Özellikle ilk iki dersi uyuyarak geçirirler. Meskenleri genellikle arka sıralardır. Uyandırıldıklarında agresif tavırlar sergileyebilirler. Tebeşir, kalem gibi araçlarla uyandırılmaları muhtemeldir.

3- Dersi Kaynatan Öğrenci

Dersin akışını bozmayı çok iyi bilirler. Herhangi bir konuda fikirlerini belirterek öğretmenin dikkatini dağıtırlar ve konu farklı yerlere gider. (Hocam siz askerliği xx ilimizde yapmıştınız değil mi? , Hocam üstünüzdeki size çok yakıştınız gibi cümleleri kullanabilirler)

4- Arka Sıradaki Öğrenciler

Ders dışında neredeyse her şeyle ilgilenen öğrenci olması muhtemeldir. Ortamda, bulunan herhangi bir konu hakkında derin bir sohbet vardır. Sınıf arkadaşlarını deli edecek hareketler sergilerler. Arka sıra ortamı öğretmenin uyarısıyla sona erebilir.

5- 95 Aldığı İçin Ağlayan Öğrenci

Bu tip öğrenciler sınav sonuçlarının açıklanması esnasında ortaya çıkarlar. Öğretmenin notları açıklamasını heyecanla beklerler. 100 alamadıklarını öğrenince ağlamaya başlarlar. “Hocam beş puanımı nerden kırdınız?” gibi sorular sorabilirler.

6- Kopyacı Öğrenci

Sınav öncesinde sınıfta keşif yaparlar. Çalışkan öğrencilerin yanlarına otururlar ve güvenlik kamerasını andıran gözleriyle kopyayı bir güzel döşerler. Öğretmenle göz göze geldiklerinde ise düşünüyormuş gibi yaparlar.

7- Kötü Geçti Deyip İyi Alan Öğrenci

Sınavdan sonra sınav kötü geçti diye ağlayıp sızlayan öğrenci tipidir. Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte aldığı güzel notlarıyla tanınırlar. Arkadaşları tarafından ” Hani 30 bekliyodun 90 almışsın yaa” gibi cümlelerine maruz kalabilirler.

8-Teneffüs Saatini Hesaplayan Öğrenci

Sınıfın hesap uzmanı kişisidir. Teneffüse kalan süreyi dakika,saniye ve hatta salise olarak hesaplayabilirler. En önemli ekipmanları saatleridir.(Genellikle Casio 🙂 ) Zilin çalmasına 10 saniye kala geri sayıma başlarlar.

9- Ödevi Hatırlatan Öğrenci

Dersin başında veya sonunda “Hocam ödev vardııı” diye bağırarak öğretmenin verdiği ödevi hatırlamasını sağlayan öğrenci tipidir. 

 

Henüz hiç yorum yapılmamış.