Herkes Çocuğunu o Babasını Bekledi

Haberler13 Mart 2016
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

Herkes Çocuğunu o Babasını Bekledi

2016 YGS sınavı bitti. Sınav sonunda yurttan ilginç manzaralar ortaya çıktı. Çankırı’da okul bahçelerinde herkes çocuğunu beklerken o babasını bekledi.

Herkes çocuğunu o babasını bekledi

Herkes çocuğunu o babasını bekledi

YGS’ye giren 53 yaşındaki Ali Bülent Dereli’yi sınav boyunca oğlu okul bahçesinde bekledi.

Çocuklarının ikisi de üniversiteyi bitiren Ali Bülent Dereli, üniversite hayalini gerçekleştirmek için Çankırı Karatekin Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde YGS’ye girdi. Birçok vatandaş YGS’ye giren çocuğunu okul bahçesinde dua ederek beklerken, Dereli’nin sınavdan iyi not alarak çıkması için oğlu dua etti.

Ali Bülent Dereli, 1979 yılında liseyi bitirdikten sonra maddi imkansızlıklar ve üniversitelerdeki anarşi ortamı nedeniyle okuyamadığını belirtti.

Daha sonra evlendiğini söyleyen Dereli, “Evlenip, ev geçimi de üzerimize bindikten sonra okumaktan iyice uzaklaştık. İki çocuğum oldu. Onları okutabilmek için elimden geleni yaptım. İkisi de üniversiteyi bitirdi. Bu arada ben de emekli oldum” dedi.

Emekli olduktan sonra çeşitli uğraşlar edindiğini belirten Dereli, “Çocuklarımın okulunun bitmesinin ardından ben de hayalim olan üniversiteyi okumaya karar verdim. Gördüğünüz gibi bugün sınava girdim. Beni sınava oğlum getirdi. Ben sınavdayken de çıkmamı bekledi. Yedi yıl önce onu ben sınava uğurlamıştım, şimdi o beni uğurladı” diye konuştu.

Güzel sanatlar okumak istediğini söyleyen Dereli, sınavın güzel geçtiğini sözlerine ekledi.

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz