ÖSYS Ek Tercih Sonuçları Açıklandı mı?

Haberler3 Eylül 2016
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

ÖSYS Ek Tercih Sonuçları Açıklandı mı?

Üniversite LYS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen adaylar LYS ek yerleştirmeleri için başvuruda bulundu. 30 Ağustos’ta sona eren LYS ek yerleştirme başvurularının sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM LYS ek yerleştirme sonuçlarını ne zaman yayınlayacak merak konusu. Kısa bir süre sonra açıklanması beklenen LYS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin sonuç açıklama sayfasında yayınlanacak. Öğrenciler sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ile sorgulayabilecekler. Ek yerleştirme kayıt tarihleri ise 6-9 Eylül olarak belirlendi. Buradan yola çıkılarak, sonuçların yarın veya Pazartesi günü açıklanması bekleniyor.

EK YERLEŞTİRME BAŞVURULARI 26-30 AĞUSTOS’TA YAPILDI

2016 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre 2016-2017 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacaktır.

Adaylar, 2016-ÖSYS Ek Yerleştirme tercihlerini, 26-30 Ağustos 2016 tarihleri arasında İnternet üzerinden bireysel olarak kendileri yaptılar.

2016-ÖSYS merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar ek yerleştirmede tercih yapma hakkına sahip değildir. Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için, 2016-ÖSYS merkezî yerleştirmede hiçbir yükseköğretim programına yerleştirilmemiş olmak gerekir.

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz