Sınavdan Önceki Gün Bunları Yapın!

Haberler5 Şubat 2017
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

Aylarca çalıştığınız sınava artık çok az bir süre kaldı. Sınava en iyi şekilde girebilmek için sınav öncesinde zihinsel ve bedensel olarak hazır olmak gerekir. Bir kaç öneri verebilmek adına sizlere bu yazıyı hazırladık.

Sınavdan Önceki Gün Bunları Yapın

Sınavdan önceki gün erken kalkmaya çalışın. Erken kalkmanızın amacı, gece uykunuzun daha erken gelmesi ve ertesi gün erken kalkabilmenizdir. Bugün içinizden ne geliyorsa yapın. Sınava çalışma döneminizde yapamadığınız içinizde kalan şeyleri yapmaya çalışın. Bu sinemaya gitmek, pasta yapmak ya da bilgisayar oyunları oynamak olabilir. Ne yapacağınız size kalmış 😉

Sınav tecrübesi olan bir yakınınızla sınav hakkında konuşabilirsiniz. Bunun yanı sıra ÖSYM’nin hazırladığı kısa filmleri izleyerek ertesi gün yapılacak olan sınav hakkında önemli bilgiler edinebilirsiniz.

ÖSYM’nin hazırladığı kısa filmleri izlemek için tıklayın.

Sınava gireceğiniz okula gidip, sınava gireceğiniz salonu ve sıranızı görebilir, ortamı inceleyebilirsiniz.Sınav ortamını önceden görmek sınav günü daha rahat olmanızı sağlayacaktır.

Gece istediğiniz üniversite ve bölümde olduğunuz hayali kurarak uyuyabilirsiniz. Erken uyuyarak ertesi gün uykusuzluk sorunu çekmezsiniz.

Universitelio.com başarılar diler.

Konu:

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz