Facebook Sayfamız 100 Bin Takipçiye Ulaştı!

2017 DGS Konuları ve Soru Dağılımı [Detaylı]

YGS 2017’nin Tarihi Belli Oldu!

2017 YGS İçin Önemli Tavsiyeler

Türkiye’nin En İyi Tıp Fakülteleri

Haberler5 Şubat 2016
418 okunma

Ülkemizde doktorları yetiştiren bir çok tıp fakültesi var. Peki bu fakültelerden en iyileri hangileri? Web sitemizin yaptığı araştırma ile Türkiye’nin en iyi tıp fakülteleri sıralamasını oluşturduk.

tip-fakultesi

Üniversiteli olmak isteyen bir çok öğrencinin hayali tıp fakültesidir. Adaylar tercih yaparken fakülteleri en ince ayrıntısına kadar incelerler. Akademik kadro, Üniversite adı, kampüs yerleşimi, barınma imkanları bunlardan sadece bir kaçı.

Adaylar bu araştırmalarını yaparken bilgiye daha çabuk ulaşabilsinler diye Türkiye’nin en iyi tıp fakülteleri sıralamasını hazırladık.

İŞTE TÜRKİYE’NİN EN İYİ TIP FAKÜLTELERİ

Hacettepe Tıp Fakültesi

Tıp Fakültesi Hacettepe Üniversitesinin ilk fakültesi olarak kurulmuş ve yeni bir felsefe ve yöntemlere dayanan modern bir eğitim sistemini uygulayarak Türkiye’de Tıp eğitiminde reform yapmış ve öncü bir rol oynamıştır. TÜBİTAK kayıtları ve uluslararası atıf indekslerine göre Hacettepe Tıp Fakültesi uluslararası yayınlarda sürekli birinci sırada yeralmaktadır. Tıpta Uzmanlık Sınavlarında (TUS) başladığından beri Hacettepe Tıp Fakültesi her yıl en başarılı fakülte olmuştur.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

Öğrencilerini teorik ve pratik anlamda yüklü bir bilgi donatımıyla donatarak mezun etmekle birlikte, Tıpta Uzmanlık Sınavı’ nda da İstanbul’ daki çoğu tıp fakültesinin aksine hatırı sayılır bir başarıya sahiptir. Birçok tıbbi teknolojik yeniliği ülkeye getirmesiyle bilinen bir okuldur.

İstanbul Tıp Fakültesi

Efsanevi profesörleriyle tarihe tanıklık etmiş bir kurumdur. Fatih ilçesinin Çapa semtinde yer almasından dolayı halk arasında daha çok Çapa Tıp Fakültesi olarak bilinir.

Marmara Tıp Fakültesi

Dokuz Eylül Tıp Fakültesi

Akdeniz Tıp Fakültesi

Kocaeli Tıp Fakültesi

Ege Tıp Fakültesi

Erciyes Tıp Fakültesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz

Send this to friend