Üniversiteye Sınavsız Geçiş Sistemi Haberlerine Yalanlama Geldi

Haberler20 Aralık 2016
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

Üniversiteye Sınavsız Geçiş Sistemi Haberlerine Yalanlama Geldi

Bugünlerde bir kaç internet sitesinde yer alan “üniversiteye sınavsız geçiş sistemi geliyor” başlıklı haberlere yönelik YÖK bir açıklama yaparak bu haberlerin asılsız olduğunu bildirdi.

Günler geçtikçe üniversiteye geçişte ilk adım olan YGS sınavına hazırlanan öğrencileri ilgilendiren haberler çoğalıyor. Bunlardan bir tanesi de üniversiteye sınavsız geçiş sistemi başlıklı haberdi. Son günlerde bir kaç internet sitesinde önlisans bölümlerine ve bazı lisans bölümlerine sınavsız geçişin önünün açılacağı yönünde haberler dolaşmaktaydı. Bu haberlere son noktayı YÖK koydu.

YÖK yaptığı açıklamada bu haberlerin asılsız olduğunu, resmi bir açıklama gelmedikçe bu gibi haberlere itibar edilmemesi gerektiğini bildirdi.Açıklamada Yükseköğretim Kurulu’nda üniversiteye giriş sistemine yönelik herhangi bir çalışma yapılmadığı belirtilerek, bir başka Bakanlıkla da konuya ilişkin haberde konu edildiği gibi bir görüşme sürdürülmediği bildirildi.  

Bu tip haberler üniversiteye hazırlanan gençleri önemli derecede etkiliyor. Resmi bir kaynağı olmayan, asılsız ve yalan haberler yüzünden bir çok gencin hevesi kursağında kalıyor. 

2017 YGS Ne Zaman?

2017 yılı YGS sınavı tarihi belli oldu. YGS sınavı her yıl olduğu gibi yine Mart ayında yapılacak. Öğrenciler 12 Mart 2017 tarihinde 2017 YGS sınavına girecek. Sınav her zaman olduğu gibi 160 sorudan oluşup süresi 160 dakika olacak.

017 YGS sınavına girip üniversiteli olma hayallerini bir tık öteye taşımak isteyen öğrenciler ygs başvurularının ne zaman yapılacağını merak ediyor. 2017 ÖSYM sınav takviminin açıklanmasıyla beraber 2017 YGS başvuru tarihleri de belli oldu.

2017 YGS Başvuru Tarihleri

Üniversite hayalleri ile ders çalışmaya devam eden öğrenciler bu sıralar başvuruların ne zaman yapılacağı aramasına girdi. 2017 sınav takviminde yer alan bilgilere göre 2017 YGS sınavı başvuru tarihleri 4-18 Ocak 2017 tarihleri arasında olacak. Öğrenciler bu tarihler arasında sınav başvurularını ais.osym.gov.tr adresi üzerinden ya da bulundukları ildeki ÖSYM başvuru merkezlerinde yapabilecekler.

Konu:

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz