Hakkımızda

Üniversitelio: Logomuz

Eğitim, geleceğin daha iyi şekillendirilmesi için yapılan bir tecrübe aktarmasıdır. Dünyanın geleceği, gelecek nesillere verdiğimiz eğitimle oluşur. Mesela 100 yıl sonraki birinin hayatını şimdiden şekillendirebilirsiniz. Tıpkı şu anda bu yazıyı okumanızı sağlayan elektronik cihazın temeli olan sayı sistemlerini yıllar önce bulan matematik profesörleri gibi…

Bu olay aslında eğitimin bir sonucudur, pardon iyi bir eğitimin sonucudur desek daha doğru. Şu anda büyük devletlerin en fazla yatırım yaptığı sektörlerin arasında bulunan eğitim sektörü ülkemizde peki ne durumda?

Türkiye Cumhuriyeti son yıllarda inanılmaz bir olumlu veya olumsuz değişim sürecine girdi. Bundan en fazla etkilenen alanlardan biri de elbette eğitim oldu. Sürekli değişen bir sektör genç nüfusla birleşince ortaya sayısız problem ve akıllarda soru işaretleri çıkıyor. Ne yapacağını bilemeyen öğrenciler, çocuğunu nasıl bir sistemde okuttuğunu anlayamayan veliler…

Üniversitelio Ekibi Türkiye ‘deki eğitim sistemine ışık tutmak ve güvenilir bir rehber kaynağı olmak için kurulmuştur. Eğitimin en kritik aşamalarından olan üniversiteye geçiş üzerine güncel paylaşımlar yaparak, kariyerlerinin en önemli tercih dönemlerinde doğru ve sağlıklı adımlar atmasını sağlayarak gençlerimize harika bir deneyim yaşatmak istiyoruz.

İçeriklerimiz tamamen osym.gov.tr ‘den yani ÖSYM Başkanlığı resmi web sitesinden alınıp sizlerin en rahat ulaşabileceği şekilde derlenip sunulmaktadır. Öyle ki ÖSYM ‘nin sitesinden taban puanlara ve başarı sıralamalarına ulaşmak, belli bir üniversite veya bölümü arayıp bulmak oldukça zor.

Sitemizde yaptığımız paylaşımları listeleyecek olursak;

Üniversitelio Ekibi ‘nin vermiş olduğu bazı hizmetleri bu şekilde listeleyebiliriz. Herhangi özel bir talep/öneri/şikayet için “bilgi(at)universitelio.com” mail adresimizle iletişime geçebilir veya “İletişim” sayfamızdan iletişim formunu doldurup aynı şekilde bizimle iletişim kurabilirsiniz.