2017 YGS’de Barajı Geçmek İçin Kaç Net Gerekiyor?

Rehberlik17 Aralık 2016
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

2017 YGS’de Barajı Geçmek İçin Kaç Net Gerekiyor?

2017’nin Mart ayında yapılacak olan 2017 YGS Sınavında barajı geçmek için kaç net yapmalıyız? Kaç netle baraj geçilir?

Türkçe,Matematik,Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri testlerinden oluşan toplam 160 sorudan oluşan YGS 2017 sınavında 180 puan barajını aşmak için kaç net yapmamız gerekiyor? Sorunun cevabını verecek olursak; Sınavda her puan türüne özel bir puanlandırma vardır. Bu puanlandırmalar soruların standart sapmasına göre de hesaplanamabilmektedir. YGS Sınavında 180 Barajını geçmek için kaç net yapmamız gerekir? Herhangi bir puan türünden 180 barajını aşabilmek için en az 32 net yapmanız gerekmektedir. Eğer  herhangi bir puan türünden bu barajı geçebilirseniz LYS sınavlarına girmeye hak kazanırsınız. YGS Sınavında 150 Barajını geçmek için kaç net yapmamız gerekir? YGS sınavında önceden 140 olan baraj puanı 150 olarak değiştirildi.Sınav puan türlerinden 140 barajını aşabilmek için en az 16 net yapmanız gerekmektedir. Bu barajı aşarsanız önlisans ve açıköğretim programlarını tercih edebilirsiniz.

NOT: VERİLEN BİLGİLER TAHMİNİDİR. KESİNLİĞİ YOKTUR. WEB SİTEMİZ DOĞACAK HERHANGİ BİR SORUNDAN MESUL DEĞİLDİR.

2017 YGS Başvuru Tarihleri

Üniversite hayalleri ile ders çalışmaya devam eden öğrenciler bu sıralar başvuruların ne zaman yapılacağı aramasına girdi. 2017 sınav takviminde yer alan bilgilere göre 2017 YGS sınavı başvuru tarihleri 4-18 Ocak 2017 tarihleri arasında olacak. Öğrenciler bu tarihler arasında sınav başvurularını ais.osym.gov.tr adresi üzerinden ya da bulundukları ildeki ÖSYM başvuru merkezlerinde yapabilecekler.

Mezun adaylar ise şifrelerini biliyorlar ise yine ais.osym.gov.tr üzerinden, eğer şifrelerini unuttular ise bulundukları ildeki ÖSYM başvuru merkezine giderek yeni şifrelerini öğrenmenin yanında sınav başvurularını da yapabilecekler.

2017 YGS Başvuru Şartları

2016-2017 öğretim yılında ortaöğretim kurumlarının (lise veya dengi okullar, açık öğretim lisesi) son sınıfında okumakta olan öğrenciler

Ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında beklemeli durumda bulunanlar

Ortaöğretim kurumlarını bitirmiş olanlar

Ortaöğrenimlerini yurt dışında tamamlayıp durumları yukarıdakilerden birine uyanlar.

Konu:

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz