Cep Telefonunuzu Sınav Telefonu Yapın

Rehberlik7 Eylül 2015
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

Merhabalar,
Universitelio.com olarak sınavlara hazırlanan öğrencilerimize rehberlik hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda artık cep telefonu halinden çıkmış, tüm gün elimizde sosyal medyalar arasında cirit attığımız telefonumuz hakkında konuşacağız.

Evet adı cep telefonu ama cepten çok elimizde duruyor. Çağımızın hastalığı sosyal medya gençliğimizi ele geçirmiş halde. Gençlerde sosyalleşmek adına bu ortamı eğlence amacıyla kullanıyor. Bu durum çoğu zaman aleyhimize sonuçlanıyor.Telefonumuzu daha yararlı şekilde kullanmamız gerekiyor. Peki telefonumuzu yararlı bir şekilde kullanmaya ne dersiniz?

cep-telefonu-sinav-icin-yararli-uygulamalar

cep-telefonu-sinav-icin-yararli-uygulamalar

Cep telefonlarımızı elimizden düşürmek kolay değil elbette. Şunu kabul edelim ki sabah uyandığımızda ilk yaptığımız şey telefonumuzu açıp gelen bildirimleri kontrol etmek. Bu durumu değiştirmek bizim elimizde.  Telefonumuza yararlı uygulamalar yükleyerek sınavlara hazırlıkta bir adım önde olabiliriz. Uygulama marketinde pek çok sınav notları uygulaması,soru-cevap uygulaması,çıkmış sorular uygulaması tarzında uygulamalar mevcut. Bu tür uygulamalar ile en azından derslere olan aşinalığınızı geliştirebilirsiniz.

Bir önceki gün çalıştığınız konuyu telefonunuzdaki not defterine kaydederek, ara sıra bu notları okuyarak daha kalıcı bir çalışma mümkün hale gelebilir. Bu notlara sosyal medya sitelerine girmeden önce bir kez bakmanız dahi sizler için yararlı olacak. Bu şekilde telefonunuzu sınava uygun hale getirmiş, ve sınava hazırlıkta bir adım önce olabilirsiniz.

Hayatta ve sınavda başarılar 🙂
Universitelio.com/Rehberlik Ekibi

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz