Geometri Dersine Çalışma Taktikleri

Rehberlik18 Ağustos 2015
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

Geometri Dersine Çalışma Taktikleri

Geometri dersi bazı öğrenciler için çok aşırı kolayken bazıları içinse çok aşırı zor olabiliyor. Aslında normal zorlukta bir derstir ama öğrenci milleti geometriye de bu şekilde bir kılıf uydurmuş. Eee patron onlar bize laf söylemek düşmez. 😉

Geometri dersine çalışma taktilerimizi listeledik. İyi okumalar..

  • Geometri dersi matematik dersi gibi sayılarla çok haşır neşir olan bir derstir. Fakat sayısaldan ziyade ayrıntıları, kuralları şekiller üzerinde görebilmekte önemlidir.
  • Geometri dersinde formül çoktur. Haliyle ezber yapmanız da gerekiyor. Ezbersiz geometri dersinde başarılı olamazsınız.
  • Şimdi bazı arkadaşlar diyebilir ezberçi zihniyet hepiniz aynısınız diye, ezberden kastımız formülleri doğru şekilde geometrik şekillerin üzerinde canlandırabilmenizdir. Eee sınav esnasında kitap açıp formüllere bakamazsınız ya? Tabii ki ezberliceksin artistliğin kime?
  • Bazı öğrenciler mantık yürüterek geometri çözdüğünü söyleyecektir. Çözerler çözerler ama nereye kadar? Bu taktik her geometri konusu ve sorusunda yemez arkadaşlar. O yüzden konu anlatımlarını mutlaka detaylı bir şekilde çalışın.
  • Geometri çalışmak için de yine her zamanki gibi YouTube videolarını veya ücretli satılan görsel eğitim setleini tavsiye edeceğim. Zira kitaptan öğrenmektense videolu öğrenmek her zaman daha kolay ve verimlidir.
  • Konu anlatımını tamamladıktan sonra her derste olduğu gibi ortalama 100 soru çözün konu ile ilgili pratik yapın.

Bu yazımızda da sizlere geometri dersine nasıl çalışacağınızı anlattık. İnşAllah faydasını görürsünüz.

Hepinize üniversite yolunda başarılar dileriz!

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz