Sınavdan Önceki Gün Yapılması Gerekenler

Rehberlik24 Mart 2017
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

Sınavdan Önceki Gün Yapılması Gerekenler

Arkadaşlar herkese selamlar, sizleri canı gönülden selamlıyorum ve bu yazıyı okuduğunuza göre çok zorlu bir antrenmandan sonra emeklerinizin hakkını vereceğiniz o güne geldiğinize ve sınava az kaldığını tahmin ediyorum…

Umarım başarılı olur ve emeklerinizin karşılıksız kalmamasını isterim..

Sınav öncesinde önemli tavsiyelerimiz var.

Biz sınava girdiğimizde yaşadığımız sıkıntılar ve sorunlar insanlarda gördüklerimizin hepsini dilimizin döndüğünce paylaşmak istiyoruz madde madde yazıyorum tekrardan başarılar sevgiler arkadaşlar;

  1. Arkadaşlar, sınava bir gün öncesinden mutlaka standardınızın dışına çıkıp kafanızı dağıtın ve o günün akşamında kesinlikle ve kesinlikle yağlı ağır bir şey yemeyin, gece yatarken üşütmemeye mutlaka dikkat edin. Üşütüp berbat bir sınav geçirmek istemezsiniz.
  2. Sabah ise sınavlar saat 10:00 da olacağı için saat 7.00 gibi kalkın, Hafif fakat etkili güzel bir kahvaltı yapın.
  3. Kahvaltıdan önce sınava giriş belgeleriniz ve evraklarınızı kontrol edin mutlaka.
  4. Sınav | Üniversite | Tercih

  5. Evden çıkmadan önce bir yarım saat kadar kendinize vakit ayırın ve sınavı düşünmeyin her gün olağan bir gün gibi ailenizle felan konuşun.
  6. Sınava gidiceğinizde en önemli iki tavsiyemiz şöyle; birinci olarak eşoftman giyin, ikinci olarak ise ailenizle gitmeyin sınava. Çünkü sınavda aileniz dışarda acaba napıyorlar düşüncesi mutlaka gelicektir dikkatinizi dağıtırlar faydadan çok zararı olur. Herkes en az 18 yaşında zaten kendi işinizi kendiniz görürsünüz merak etmeyin.
  7. Sınavı düşünücekseniz bile asla acabalı cümleler kurmayın boş yere gerilirsiniz.
  8. Sınava girişte kasılmayın ve sınav salonunda rahat oturun vücudunuzu salın strese hiç lüzum yok.

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz