Sözel Dersler İçin Kaynak Önerileri

Rehberlik29 Temmuz 2015
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

Sözel Dersler İçin Kaynak Önerileri

Merhabalar,
Bu makalemizde sözel dersler için kitap önerileri hakkında bilgiler vereceğiz. Hemen önerilerimize başlayalım.

Türkçe

Türkçe dersi öğrencileri çok zorlayan bir ders olarak görülmüyor. Ama bazı konular öğrencileri zorlamakta. Türkçe dersi kaynak önerilerine bakacak olursak eğer temeliniz varsa biraz tekrardan sonra soru pratiği yapmaya bakın. Soru bankalarına önerim Fem ve Final yayınlarıdır. Sorular gayet profesyonelce hazırlanmış ve gayet güzel sorular var.

Coğrafya

Coğrafya dersi için kaynak önerilerimiz :
Öncelikle konu anlatımlarıyla konularımızı bitirip soru bankalarıyla pratik yapmamız gerekir. Coğrafya dersinin içerinde bazı konularda basit matematiksel işlemler var ancak bunlar sözel öğrencilerini zorlayacak düzeyde değil.
Coğrafya dersi için Karekök yayınlarının kitaplarını önerebilirim.

Tarih

Tarih dersi için iyi bir ezber yeteneği gerekli. Eğer ezber yeteneğiniz zayıfsa konuları sürekli kağıda yazarak çalışmanızı öneririm. Bu şekilde hem ezber yaparsınız hem de akılda kalıcı bir şekilde çalışmış olursunuz. Tarih dersi için kaynak önerilerim: Fem ve Güvender yayınları

Edebiyat

Edebiyat dersi de tıpkı Tarih dersi gibi ezber yeteneği gerektiren bir ders. Özellikle yazar-kitap ilişkileri için ezber gerekli. Edebiyat dersi için kaynak önerim: Güvender yayınlarıdır.

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz