Üniversite Bitince Ne Olacak?

Rehberlik2 Nisan 2017
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

Üniversite Bitince Ne Olacak?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda okul sonunda olası hissiyatlarınızı yansıtmaya çalışacağız. İlk zamanlar her zaman olduğu gibi standart hissettirecektir. Hiçbir değişiklik yok gibi gelecektir. Fakat okuldan mezun olduğunuz için belli bir alanda uzmanlaşmış olduğunuzu düşünen ve her biri farklı bir tür beklenti içine giren tanıdıklarınız olacaktır. Okul bitirmenin bir büyüklük olduğunu ve sorumluluk ve mesuliyetleri yekten yüklenmeniz gerektiği düşüncesi ile yük altında hissedeceksiniz kendinizi.

Okul hayatına göre nazlanma çocuksu hisler istediği gibi hareket etme havasından çıkıp daha olgun davranış sergilenmesi gerektiği için artık daha zorlanacağınız olgunluk evresine giriyoruz bu zamanlarda geçiş dönemleri sabrın sınandığı dönemler olur her zaman. Zor olan kısım sadece bu olsa keşke, Asıl sıkıntı ne yapacağını bilememektedir. Bu yol milyonlarca kez her kesin başladığı bir yoldur herkes bu dönemi yaşar fakat bu yolun taşları her defasında sadece kişinin öreceği taşlardır yani benzersizdir, Yani ne olacağını sizden başka kimse bilemez. Bu sebeple zorluk kısmıda burada başlar,. Okul hayatı boyunca, belli bir plan program dahilinde hayatınızı yaşadınız, ve bu dönem bitti artık tüm plan size ait buda sizi şaşkın bir ördek misali afallamanıza sebep olacaktır.

Eğer gerçekten hedeflerinize kavuşmak istiyorsanız, Eğer aldığınız ürünlerin çakma değil orijinal olmasını kira yerine ev sahibi olmayı istiyorsanız, Okuduğunuz dönemi yani şu günleri iyi geçirmelisiniz planlı ve kısa gününüzü en verimli şekilde büyük hedefe ulaşmalısınız. Haritayı en büyük açıdan görüp en küçük açıdan yollarınızı kendiniz çizmelisiniz. Okulda sabah yoklamaya imza atıyım yerine stajlarınızı naylon yapmak yerine maksimum verim ile ve insanlarla bilgi alış-verişi ile geçirmelisiniz. Aksi halde Yaşıyacağınız bazı şeyler;

  • Okuldan mezun olduğunuz yaz mevsiminin bitiminde ne yapacağını bilmeyen bir yaprak gibi kalakalmak hissini tadarsınız.
  • Herkes kendi evine yerleşmek için ciddi adımlar atarken, sen çocukluktan kalma kendi odanda keşkelerle boğuşursun.
  • Sosyal hesaplarda başarılı arkadaşlarının o günlerde yaptıklarını görürsün ve sadece bir keşke daha kazanırsın.
  • Herkes işine gücüne giderken sen köşede ki marketten ekmek almak için evden çıkarsın.
  • Boş vakitlerinde Sürekli keşkelerle yüzleşir geleceğini düşünmekten için karamsarlaşır ve en kötü kısımsa sürekli boş vaktin vardır.
  • Gerçek hayat için bu kadar hazırlıksız olduğun gerçeği zoruna gider.
  • Eve giriş çıkışın bile göze batar okul döneminden sonra.

 

4 Yorum - "Üniversite Bitince Ne Olacak?"

avatar
fatma
Ziyaretçi
fatma

İyi günler ygs 2 puanım ,okul puanıyla birlikte 280 sıralamam 315bin. Paramedik gelme şansı var mı.
Teşekkür ederim.

fatma
Ziyaretçi
fatma

Ygs 2 puanım okul puanıyla 280 sıralama 315 bin paramedrik gelme olasılığı var mı

wpDiscuz