YGS-LYS’de Çıkmış Soruların Önemi

Rehberlik13 Ekim 2015
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

YGS-LYS’de Çıkmış Soruların Önemi

Merhaba sevgili okurlarım,
Bu yazımda YGS-LYS sınavlarında daha önceki yıllarda çıkmış soruların öneminden ve bu soruların sizlere ne gibi yararları olacağından bahsedeceğim.

Geleceğimizi belirleyeceğimiz, belki de hayalimizdeki mesleği icra edeceğimiz bölümü okumak için gireceğimiz sınavlarda çıkmış olan soruları görmeniz sizler için çok yararlı olacaktır. Nasıl bir sınava gireceğiniz, hangi tür soruları göreceğiniz sizleri soru tarzlarına alıştıracak ve girecek olduğunuz sınavda sizlere yararlı olması için daha önceki yıllarda çıkmış olan ygs-lys sorularına göz atın.

Elinizde bulunan kaynaklardaki soruların çoğu kendi yayın evlerinin hazırladığı sorulardan ibaret. Bu sorular sizleri sınavlara hazırlamakta yeterli olabilir evet ama çıkmış sorular,soru tarzlarını bilmek sizi daha iyi hazırlayacaktır sınavlara.

Bu yüzden daha önceki yıllarda çıkmış YGS-LYS sorularını çıkartın. Sonra bu soruları analiz edin. Hangi konulardan kaç soru çıkmış. Hangi soru tarzları kullanılmış. Her yıl aynı soru tarzından soru çıkmış mı? Bu kontrolleri yapın ve çalışmalarınızı bu analize göre düzenleyin. Emin olun ki bu yöntem sizi rakiplerinize göre 1 adım öne atacaktır.

Sağlıcakla…

 

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz