YGS Sonuçları ve Sonrası..

Rehberlik29 Mart 2017
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

YGS Sonuçları ve Sonrası..

SINAV SONRASI

Sınavdan sonra yapılacak en önemli şey artık sınavın bitmiş olduğu fikrini zihninizde şekillendirmektir. Çünkü bitmiş olan bir şeyden yalnızca ders ve tedbir alınır. Dünün sıkıntısını ne kadar çok çekersek Ya da dünün mutluluğunun sarhoşluğu ile kendimizi salarsak eğer yarını değiştireceğimiz şuanımızı kayıp ederiz.

Çok güzel bir atasözüdür; “Dün artık tarih oldu, Yarın ise bir bilmece ama bugün sana verilen en kıymetli zamandır.”

Tercihler açıklanınca sınavın en büyük taraflarından biri olan çevre ve aile daha kontrollü ve pozitif olmak zorundadır. Eğer böyle bir yapı yoksa aday kendi kişiliğine uygun kendi ilgisini artıracak şekilde pozitif düşünceler içinde bulunmalı ve gerekirse kendini dış dünyanın yorumlarına kapatmalıdır. Sadece bir duraktan geçtik. Daha önümüzde Final koşusu var. Asla dünkü sonuçlardan kendinizi sıkmayın, Aksine devam edip ilerleyin.  Hatalar ve eksikleriniz YGS de kazanılan tecrübe ve bilgi hazinenize katkı olarak bakın ve daha da güçlendiğinizi hissederek ayağınızı sıkı yere basıp ilerleyin..

Hayatın anlamını yükleyebileceğiniz ve keyif alabileceğiniz, sizi memnun edecek bir seçim yapmak çok anlamlı bir karar olacaktır.

6 Yorum - "YGS Sonuçları ve Sonrası.."

avatar
Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet

Ösym nin yayınladığı cevap anahtarından kontrol ettim matematik 15 doğru 5 yanlış fen de 16 net çıkıyordu sonuçlarda Matematik 15 doğru 5 yanlış fen 12.5 net çıktı ve birçok kişinin netleri yanlış çıktı böyle saçmalık mı olur ösym hangi kafayla kontrol etti bu sınavları

Aydan
Ziyaretçi
Aydan

Gecen sene aof e kayit yaptirdim.bu yil obp puanim dusecek mi?

fatma
Ziyaretçi
fatma

Merhaba. Benim ygs 2 okul puanım ile birlikte 280 oluyor. Sıralama 315 okul puanı eklenince sıralama düşer. Paramedrik gelme şansı nedir. Teşekkür ederim

Ahmet Emin Ege
Ziyaretçi
Ahmet Emin Ege

Fatma, Büyük ihtimalle bildiğimiz kadarıyla ücretli okuman gerekebilir. Puan cinsinden bu böyle görünüyor, Fakat devlet okullarının istediğin noktaları hep başarı sıralamana göre seçicez. o sebeple okulun başarı listesi açıklanınca tam bir liste yapman gerekicek. umarım gönlünce olur.

wpDiscuz