Ana sayfa Rehberlik 2017 YGS Din Kültürü Konuları

2017 YGS Din Kültürü Konuları

88
4

2017 YGS din kültürü konularını yeni müfredata göre listeledik.

 • Kur’an-ı Kerim’in Anlaşılması ve Kavranması
 • İncil ve Kur’an-ı Kerim Ayetlerinin Ortak Noktaları
 • Alevilik ve Bektaşilik
PAYLAŞ

4 YORUMLAR

  • Merhaba Saliha,

   Evet YGS ‘de zaten 8 adet din kültürü sorusu çıkmaktadır ve tahminlerimize göre bu konulardan çıkacak her yıl olduğu gibi.

 1. Sayın editör, YGS de 8 değil, 5 adet din kültürü sorusu çıkmaktadır. Sıraladığınız konular ise, 2016 YGs’de çıkmış soruların konularıdır, 2017 YGS’sinde bunların çıkması düşük olasılıktır. YGS din kültürüne hazırlanan öğrencilerin, şı ünitelere çalışması gerekmektedir:
  1. dünya dinleri
  2. Hz. Muhammed’in hayatı
  3. Kur’an’ın anlaşılması
  4. İslamiyette Mezhepler
  5. İslam’da sanat
  Öğrencilerin doğru bilgilendirilmesi, yaşamlarını belirleyecek bir konuda yalan – yanlış bilgilerin verilmemesi önemli bir sorumluluktur. Sınavı açıp soru sayısına bakmak bunun için yeterlidir. Sekiz soru LYS 4’de karşılarına çıkacak.

  • Selamlar Figen Hanım,

   Öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz. Fakat bir yanlışınız var ki bizim burada 8 konu yayınlamamış olmamız bu 8 konudan da mutlaka çıkacak anlamına gelmemektedir. Bu diğer ders konuları için de geçerlidir. Bir diğer konu ise “bu konuların 2016’da” çıktığını ve bu yüzden 2017 ‘de çıkmayacağını belirtmişsiniz. Maalesef burda da yanılıyorsunuz. Çünkü ÖSYM konularda ciddi bir değişiklik yapmıyor bunu son 5 yılın çıkan sorularını inceleyerek anlayabilirsiniz.

   Aklınıza takılan ekstra bir şey olursa yorum atmanız yeterli olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here