2017 YGS İçin Geçici Kimlik Kartı Uyarısı!

2017 LYS Kimya Konuları [Yeni Müfredat]

2017 LYS Biyoloji Konuları [Yeni Müfredat]

2017 LYS Coğrafya-1 Konuları [Yeni Müfredat]

Fizik Dersine Çalışma Taktikleri

Rehberlik23 Ağustos 2015
25 Okunma

Fizik dersi, biyoloji ve kimya dersleri gibi fen bilimlerinin 3 alt dersinden biridir. Fizik dersi daha çok madde ve doğa ile ilgilidir. Kısaca doğa bilimi diyebiliriz.

Doğa olaylarının nasıl oluştuğu, madde etkileşimleri, astronomi gibi ana konular üzerine kuruludur. Üniversite geçiş sınavlarında özellikle sayısalcılar için çok önemli bir derstir.

Fizik dersi çalışma taktiklerimizi sıralayacak olursak;

  • Fizik dersi sayısaldır, haliyle matematiksel düşünme becerinizin olması gerekir. Eğer yoksa bile fizikte başarılı olmak için matematiğinizi de geliştirmelisiniz.
  • Fizik dersinde oldukça yoğun olarak formül kullanılır. Haliyle fiziksel formülleri ezberlemeniz üniversite sınavı ve okuldaki sınavlarınız için gereklidir.
  • Fiziğin bazı konularında geometri bilgisine de ihtiyaç vardır. Geometrik cisimler konularında göstereceğiniz başarı fizik dersinizi de dolaylı yoldan etkilemektedir.
  • Fizikte birçok konu bulunmaktadır. Elektrik konusu başlı başına bir ders diyebiliriz aynı şekilde dalgalar, iş ve enerji, hareketler, ısı-sıcaklık gibi konular fizik dersinin temelini oluşturmakta.
  • Fizik dersi zincirleme bir derstir. Temelden ileri doğru konu çalışmalarınızı yapmalısınız.
  • Fizik dersine çalışmak için internetteki videolu fizik konu anlatımlarını tavsiye ederim. Birçok kaynak bulabilirsiniz.
  • Fizik formüllerini aklınıza kazımak için bol bol pratik yapmalısınız. Elbette bu da bol bol test, soru çözerek olur.
İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz

Send this to friend