2017 YGS İçin Geçici Kimlik Kartı Uyarısı!

2017 LYS Kimya Konuları [Yeni Müfredat]

2017 LYS Biyoloji Konuları [Yeni Müfredat]

2017 LYS Coğrafya-1 Konuları [Yeni Müfredat]

Ders Kaydı ve Yenileme Nedir ?

Üniversiteliler25 Ağustos 2015
9.240 okunma

Üniversiteyi kazandınız ve kayıt oldunuz. Bu üniversiteye doğrudan gidip ilk ders günü başlamak anlamına gelmiyor. Üniversitelerde Güz ve Bahar (1.dönem – 2.dönem) olmak üzere kayıt yenileme yapılmaktadır. Kayıt yenileme her dönemde yapılır.

Yeni dersler seçilir, seçmeli dersler alınır ve interaktif yani online kayıt yapılır. Kayıt yapıldıktan sonra sizden sorumlu danışman öğretim görevliniz onayladığı taktirde kaydınız  onaylanır ve o dönem için kayıt yapmış olursunuz. Üniversiteyi yeni kazandıysanız eğer ders kaydı için okula gitmenize gerek yoktur. Yeni kazananlar için uyum programına katılmanız gerekmektedir. Ders kaydı ve yenileme her zaman İnternet üzerinden yapılır. Eğer sorun çıkarsa öğrenci işlerine ve danışman hocanıza giderek düzeltebilirsiniz.

Şimdi ne yapacağız. Önümüzdeki dönem güz yarı yılı. Ağustos sonu ile Eylül ilk haftası genellikle kayıt yenileme tarihleridir. Okulların açılış ve kayıt yenileme tarihlerini görmek için diğer yazımızı inceleyebillirsiniz.

Üniversitenizin belirlediği tarihler arasında kendi sitesinden online şekilde ders seçiminizi yapıp kaydınız tamamlamanız gerekmektedir.

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz

Send this to friend