Ana sayfa Üniversiteliler Ders Kaydı ve Yenileme Nedir ?

Ders Kaydı ve Yenileme Nedir ?

1549
0

Üniversiteyi kazandınız ve kayıt oldunuz. Bu üniversiteye doğrudan gidip ilk ders günü başlamak anlamına gelmiyor. Üniversitelerde Güz ve Bahar (1.dönem – 2.dönem) olmak üzere kayıt yenileme yapılmaktadır. Kayıt yenileme her dönemde yapılır.

Yeni dersler seçilir, seçmeli dersler alınır ve interaktif yani online kayıt yapılır. Kayıt yapıldıktan sonra sizden sorumlu danışman öğretim görevliniz onayladığı taktirde kaydınız  onaylanır ve o dönem için kayıt yapmış olursunuz. Üniversiteyi yeni kazandıysanız eğer ders kaydı için okula gitmenize gerek yoktur. Yeni kazananlar için uyum programına katılmanız gerekmektedir. Ders kaydı ve yenileme her zaman İnternet üzerinden yapılır. Eğer sorun çıkarsa öğrenci işlerine ve danışman hocanıza giderek düzeltebilirsiniz.

Şimdi ne yapacağız. Önümüzdeki dönem güz yarı yılı. Ağustos sonu ile Eylül ilk haftası genellikle kayıt yenileme tarihleridir. Okulların açılış ve kayıt yenileme tarihlerini görmek için diğer yazımızı inceleyebillirsiniz.

Üniversitenizin belirlediği tarihler arasında kendi sitesinden online şekilde ders seçiminizi yapıp kaydınız tamamlamanız gerekmektedir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here