Tuğçe ile Erasmus İtalya Macerası

Üniversiteliler14 Eylül 2015
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

Tuğçe ile Erasmus İtalya Macerası

1 2 3 4 5

Gezi, iş, eğitim vb. sebeplerden dolayı her insanın yurt dışını görmek, yurt dışında yaşamak gibi bir hayali vardır. Siz de bu hayalinizi Erasmus programıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Ben 2014-2015 Akademik Yılı Bahar Dönemi’nde İtalya’da, Camerino Üniversitesi’nde Erasmus yaptım.

 

 

Neden İtalya ?

İç Mimarlık öğrencisi olduğum için İtalya gibi mimari eserleriyle ünlü bir ülkeye gitmenin daha iyi olacağını düşündüm, ayrıca gezip görmek istediğim çok yer vardı. İtalyan kültürüne olan merakımdan dolayı da seçtiğimi söyleyebilirim. Kısacası bölümünüz için hangi ülkeyi daha uygun görüyorsanız, hangi ülkeye karşı ilginiz varsa o ülkeyi tercih etmelisiniz, hiçbir zaman pişman olmazsınız.

italya-erasmus

İtalya’da günlük hayat nasıl?

İtalya’ya gidince şok olmamanız için akşam 8’den sonra açık hiç bir market, manav vb. bulamayacağınızı söylememde fayda var. Ayrıca öğle aralarında tüm marketler, dükkanlar, sigara satılan ‘tabaccheria’lar dahil her yer kapalı oluyor. Sigara fiyatlarının dudak uçuklattığını da söyleyebilirim, yaklaşık olarak bir paket sigara 5 Euro civarı. Bu yüzden genelde sigara kullananlar sarma sigara içiyorlar. Öğle yemeğinde, akşamüstü, akşam yemeklerinde şarap içtiklerini ve makarnayı ekmek gibi tükettiklerini söylememe gerek yok sanırım.piazza Arringo

1 2 3 4 5

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz