İzmir Buca Öğrenci Yurtları

Üniversiteliler13 Ağustos 2016
Orhan Yayla

Üniversitelio Editörü

İzmir Buca Öğrenci Yurtları

Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir ‘in en büyük üniversitelerinden birisi olup en büyük yerleşkesi de mühendislik ve iktisat fakültelerinin bulunduğu Buca Tınaztepe Kampüsü ‘dür. İzmir Buca öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı bir bölge ve bu noktada ev sahiplerinin bunu bir fırsata dönüştürmek istemesiyle ev kiraları fahiş fiyatlardadır.

Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri arasında bazı ev kiralarının apart otel fiyatlarıyla neredeyse aynı olduğu söylentisi dolaşmaktadır. Böylelikle karşınıza 2 seçenek çıkmaktadır. Buca öğrenci yurtları ve Dokuz Eylül Üniversitesi ‘e ait devlet yurdu. Devlet yurdu öğrenciler için büyük bir yurt olmasına rağmen konfor ve temizlik açısından da soru işaretleri barındırmaktadır.

İzmir Buca Öğrenci Yurtları

İzmir Buca öğrenci yurtları bu açığı kapatmak için hem uygun fiyat hemde yüksek konfor sunmanın yanında Digitürk, sinema geceleri, dünya mutfağından yemekler ve benzeri bazı özel hizmetler ile birbiriyle rekabet etmektedirler. Bu noktada iyi yurt nasıl seçilir? sorusu akıllara gelecektir ilk olarak.

İzmir’de bir üniversite kazandıysanız barınmanın yanında ulaşımda sizler için önemli bir sorundur. Kalacağınız yurt ile eğitim kampüsü arası ne kadar mesafe otobüs, metro var mı? Bizim sizlere tavsiyemiz Buca Dokuz Eylül üniversitesi etrafında hem uygun fiyatlı hem de kaliteli kampüse yürüyüş mesafesinde olan (100 – 200 metre) öğrenci yurtlarını tercih etmenizden yana olacaktır.

Bir öğrenci için ulaşım da ciddi maliyetler oluşturmaktadır ancak tek sorun bu da değildir. Öğretim hayatınızın ilk yıllarında bir yurda yerleşmek hem ekonomik hemde sorumluluk anlamında üzerinizdeki yükü hafifletmiş olacaktır. Böylelikle eğitim ve sosyal hayatınıza daha hızlı adapte olabileceksiniz. Yurtlar aynı zamanda sosyal ortamlar olup, yeni geldiğiniz bir şehirde daha hızlı arkadaşlıklar kurmanızı sağlayacaktır.

İzmir Buca öğrenci yurtlarıyla ilgili yazımız şimdilik bu kadar olup ilerleyen günlerde farklı üniversitelerin farklı fakülteleri için ulaşım ve barınma hakkında detaylı yazılarımız olacaktır. Eğitim ve öğretim hayatınızda başarıların sizlerle olması dileğiyle.

Saruhan Öğrenci Yurdu İletişim Bilgileri

Telefon: 0 (532) 292 70 08

               0 (532) 747 19 98

Adres: Kuruçeşmee Mah. Doğuş Cd. No:230 Buca, İzmir

İlk Soru Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz